0

(Nie)śmiała i seria śmiałych makijaży

(Nie)śmiała i seria śmiałych makijaży to zbiór kolorystyczno-wizażowych porad dla kobiet powszechnie uważanych za nieśmiałe (tfu! A precz z tym złym słowem!). Jaki jest cel całego przedsięwzięcia, w jaki sposób pomagam kobietom oraz dlaczego to słowo ma negatywne konotacje o tym poniżej.

Z własnego doświadczenia wiem jak przykra jest „łatka” nieśmiałej dziewczyny. Dlaczego? Bo słowo to kojarzone jest z lękiem, kompleksami, zahamowaniem czy niezdarnością. Krótko mówiąc, lawiną negatywnych stereotypów. Nie wiem czy wiesz, ale w języku mandaryńskim „nieśmiały” czy „cichy” oznacza „grzeczny, dobrze wychowany”. „Wrażliwy” natomiast można tłumaczyć jako „wyrozumiały” i jest to jak najbardziej pozytywne określenie. P O Z Y T Y W N E O K R E Ś L E N I E! To, że nie wpisujemy się w kanony naszego kulturowego ideału, nie oznacza, że jesteśmy gorsi. A wręcz przeciwnie! Wysoka wrażliwość to np. sumienność, zdolność głębokiej koncentracji, większa predyspozycja do dostrzegania i unikania błędów, skrupulatność, czy niezwykła umiejętność wykonywania zadań wymagających dokładności, czujności i znajdowania drobnych różnic. Nie bez powodu użyłam określenia „wysoka wrażliwość”, bo zapewne przyczyną Twojego zachowania jest posiadanie wyjątkowo wrażliwego układu nerwowego, a nie lęk w postaci onieśmielenia. Większość ludzi myli niestety wrażliwość z nieśmiałością. Jeśli często słyszysz, że „za bardzo” coś robisz (martwisz się, denerwujesz, pragniesz), to prawdopodobnie należysz do grona takich osób i prawdopodobnie za wszelką cenę chciałabyś pozbyć się swojej wrażliwości. A byłoby żal… Zachęcam Cię do poczytania na temat wysokiej wrażliwości, aby sprawdzić, czy należysz do tej grupy, nauczyć się postrzegać ją jako zaletę oraz dać sobie szansę na rozwinięcie skrzydeł!

„Zmuszona” wydarzeniami z mojego życia, odkryłam, że absolutnie najważniejszą rzeczą, która pomogła mi wystartować z miejsca było zadbanie o siebie, w znaczeniu rozpoczęcia poszukiwań własnego stylu. W makijażu, fryzurze i ubiorze.

Pragnę pomóc osobom, które na co dzień muszą mierzyć się z łatką „szarej myszki”. Które nie wiedzą, że każda kobieta (tak, Ty również!) może wyglądać atrakcyjnie. Które boją albo wstydzą się ładnie wyglądać. Które twierdzą, że nie zasługują na to, aby być atrakcyjną. I w konsekwencji wszystkim paniom, które w głębi duszy pragną być piękne i szczęśliwe, tylko do tej pory nikt nie pokazał im w jaki sposób to piękno w sobie odkryć, jak je osiągnąć, co podkreślać, żeby czuć się atrakcyjną, a także jakie kolory nosić, aby wyglądać spójnie i harmonijnie.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *